Na Politechnice Krakowskiej odbył się w dniu 1 marca 2017 r. długo oczekiwany pierwszy wykład z cyklu “Prawo dla seniora”. W ramach projektu Allerhand Advocacy grupa stażystów: Adrianna Biernacka, Grzegorz Dziubak, Dawid Książek i Mateusz Serwa, pod kierownictwem merytorycznym mec. Alicji Soboty, wystąpili z wykładem dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej.

Spotkanie miało za zadanie przybliżyć osobom starszym praktyczną wiedzę związaną z zawieraniem umów. Celem spotkania było przekazanie wiedzy jak ustrzec się przed niewłaściwymi decyzjami związanymi z zawieraniem umów. Studenci pragnęli uwrażliwić słuchaczy na takie kwestie jak to, jakie formy czynności prawnych przewiduje polski porządek prawny, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umowy darowizny oraz czym różni się umowa darowizny od umowy dożywocia. Przedmiotem wykładu była również instytucja konsumenckiego odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa. Studenci przekazali słuchaczom informacje na temat wad oświadczeń woli, w szczególności błędu.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Na sali pojawiło się ok. 180 osób, a po wystąpieniu słuchacze chętnie wykorzystali czas na zadawanie pytań.

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania:

  • 03 Centrum Aktywności Seniora (ul. Krupnicza 38)
  • 04 Akademia Prądnicki Senior (ul. Kazimierza Odnowiciela 2)
  • 05 Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A bl. 6 A)

Cykl wykładów dla seniorów wpisuje się w szerszą myśl Instytutu Allerhanda propagowania wiedzy o prawie.

Pragniemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego jeżeli zainteresowała Państwa nasza inicjatywa, chciałbyś nas wesprzeć lub zorganizować podobne wystąpienie w Twojej okolicy – skontaktuj się z nami!

Zobacz galerię wydarzenia